20 lipca 2021

Rodzice ufajnijcie dzieciom życie!

Rodzice ufajnijcie dzieciom życie!

Mamo, ale dziś był świetny dzień, dziękuję, że mi go tak „ufajniłaś"

- powiedział do mamy 5-letni Michał po dwóch godzinach aktywnego pływania, grania w piłkę, pływania na SUPie, a na końcu rodzinnego piknikowania. 

 
Ze sportowego punktu widzenia analiza dnia chłopca wyglada następująco: grupy mięśniowe młodego Michała, jego rodzeństwa i rodziców aktywnie pracowały przez dwie godziny, biceps i triceps otrzymały właściwe obciążenia, mięśnie skośne brzucha pracowały naprzemiennie, a mięsień czterogłowy uda został właściwie przećwiczony. Zaplanowany trening ogólnorozwojowy zrealizowany. FAKT

 
Z dziecięcego punktu widzenia- był to wspaniały rodzinny czas. FAKT

Czy można połączyć sport z familijnym spędzaniem czasu? 

Można! 

Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, jak wielki wpływ mają na przyszłe zachowania dzieci. 

To, że maluchy nie zawsze wykonują polecenia dorosłych, nie oznacza, że nie kodują schematów zachowań przekazywanych od rodziców. 

Preferencje dzieci kształtują się w bardzo młodym wieku i wtedy rodzice mają największy wpływ na kształtowanie się postaw młodych ludzi w stosunku do różnych rzeczy, w tym też do sportu i aktywności fizycznej. Jeśli rodzicowi uda się sprawić, że jego dziecko będzie uważało, iż sport "jest fajny", to z wielkim prawdopodobieństwem zostanie ono człowiekiem lubiącym aktywnie spędzać czas. 

Uprawianie sportu sprzyja także wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Sport ma również niebagatelny wpływ jeśli chodzi o kształtowanie poczucia pewności siebie, świadomości samodecydowania o sobie i asertywności.

W sportowym duchu powinny się więc rozwijać wszystkie dzieci, bo właśnie w ten sposób tworzy się zdrowe i aktywne społeczeństwo.

Jako rodzice powinnismy wyzbyć się stereotypu, że dziecko uprawiające sport, będzie miało problemy w nauce. Jeśli odpowiednio nastawimy siebie i dziecko - to jest zupełnie odwrotnie - sport wyzwoli w nim jeszcze większą sprawność intelektualną.

Dlatego tak ważne jest budowanie i kreowanie potrzeb w dzieciach  aktywnego, wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. 

Takie możliwości daje nam BUTIKOWY KLUB SPORTOWY 36 MINUT TARNOWO PODGORNE. Klub, w którym Dziadkowie otrzymają fachowy dobór ćwiczeń rehabilitacyjnych, prewencyjnych i aktywizujących wszystkie grupy mięśniowe, Rodzice zadbają i zawalczą o zdrowie fizyczne, a dzieci popracują nad rozwojem sylwetki i budowaniem sportowego ducha w doborowym towarzystwie. Regularnie przeprowadzane będą analizy składu ciała, otrzymacie fachowe wskazówki dietetyczne oraz istnieje możliwość skorzystania z oferty dietetyka. Angażując zaledwie dwa razy w tygodniu ciało przez 36 MINUT, możesz zawalczyć o zmianę  nawyków swoich i całej swojej rodziny. 

Oprócz regularnych ćwiczeń obwodowych, klub oferuje szereg familijnych aktywności. Są to wspólne wyjazdy w góry, łamanie granic wytrzymałości chodząc wybrzeżem bałtyckim,  rodzinne spacery wokół jeziora lusowskiego, morsowanie, odkrywanie nowych dyscyplin sportowych, jednym słowem UFAJNIANIE SOBIE ŻYCIA! 

W Klubie 36 spotkacie wiele rodzin związanych z Lokalnym Klubem Rodzinnym Familijna Gmina.


Jeśli i Wy chcecie do nas dołączyć, zadzwońcie i umówcie się na bezpłatny trening wprowadzający 501-701-505.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia strony www.36minut.pl oraz profilu FB 36 Minut Tarnowo Podgorne 


Pozdrawiamy sportowo

Team 36 Minut Tarnowo Podgorne 

Lokalny Klub Rodzinny Familijna Gmina