26 września 2020

Gminna Biblioteka zaprasza dorosłych i dzieci!

Gminna Biblioteka zaprasza dorosłych i dzieci!

DROGIE DZIECI MAMY ZASZCZYT PRZEDSTWIĆ WAM WYSOKĄ AŻ DO NIEBA CIOCIĘ JADZIĘ.

Jeśli macie ochotę na odrobinę humoru – również Wy rodzice – to zapraszamY Was do zapoznania się z historiami Cioci Jadzi!


„Ciocia Jadzia jest siostrą mojego tatusia. Nie wiem jak jednocześnie można być siostrą i ciocią, ale chyba można. W każdym razie cioci Jadzi się udaje. Ciocia Jadzia jest taka duża, że nie wiadomo, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy. Trochę jak deszczowa chmura. Tylko że deszczowej chmury można się przestraszyć, a cioci Jadzi nie, bo zawsze jest zadowolona i uśmiechnięta”.


Nasi mali czytelnicy, zapewne znają już zwariowaną ciocię Jadzię, która traktuje otaczający świat w zupełnie niepoważny sposób. ”Ciocia Jadzia” to Świetna lektura nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Pozwala nam, rodzicom, pośmiać się z przygód „zakręconej” kobiety. Dzięki nieszablonowej osobowości Cioci Jadzi nabierzemy trochę dystansu do swoich zachowań. Natomiast dzieci mają okazję otworzyć się na świat, zadać wiele niespodziewanych pytań, gdyż pod pozorem śmiesznych historii ukryte zostały ważne życiowe prawdy.


Czytelnicy poznają Ciocię Jadzię przez opowieści małej Zuzi, jej bratanicy. Autorka Eliza Piotrowska tłumaczy małym czytelnikom w prosty, zabawny, zrozumiały i dziecięcy właśnie sposób uniwersalne wartości, których mogą jeszcze nie pojmować. Stanowią one również źródło wiedzy o świecie, tłumaczą wiele trudnych słów, ale zwracają też uwagę na absurdy funkcjonowania nas, dorosłych. Do tego są oryginalnie i równie zabawnie zilustrowane, także przez Elizę Piotrowską. Z Ciocią Jadzią można więc spędzić dużo czasu i zdecydowanie nie będzie to czas stracony.

JEŚLI ZAINTERESOWAŁY WAS PRZYGODY CIOCI JADZI, ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI W TARNOWIE PODÓRNYM ORAZ FILII W PRZEŹMIEROWIE, BARANOWIE ORAZ LUSOWIE

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY TARNOWO PODGÓRNE ONLINE